Tanie latanie   Loty do Tirana   Czas wolny, zabytki Tirana Loty do () w promocyjnej cenie

Czas wolny, zabytki Tirana

W przewodniki i mapy najlepiej zaopatrzyć się jeszcze w Polsce, choć i w nich zdarzają się błędy i niedociągnięcia.

Najważniejszym i najbardziej znanym zabytkiem miasta jest meczet Etehem Bey powstały XVIII wieku.

Meczety i cerkwie często są zamknięte, jednak jeśli tylko znajdzie się osobę posiadającą klucze nie ma problemu z bezpłatnym zwiedzeniem wnętrza. Szczególną uwagę warto zwrócić na przepiękne malowidła i zdobienia wewnątrz budynków.

W Tiranie wart zobaczenia jest również Teatr Narodowy oraz Teatr Opery i Baletu.

17 km na północny zachód położony jest port lotniczy Rinas im. Matki Teresy, który także stanowi atrakcję turystyczną.

Miłośnikom zwiedzania mózeów Tirana proponuje przede wszystkim odwiedzenie Muzeum Sztuki oraz Muzeum Archeologicznego.

Chętnie odwiedzany przez turystów jest także pomnik Skanderbega mieszczący się w centrum Tirany.

Nikt nie powinien wyjechać z Albanii nie spróbowawszy wcześniej jej tradycyjnej bałkańskiej kuchni. Mieszkańcy Tirany najczęściej polecają podróżnym jako charakterystyczne albańskie danie pieczoną baraninę podawaną najczęściej z bułką pita (gyro). Co typowe dla kuchni śródziemnomorskiej, większość potraw przyrządzana jest tu z oliwą z oliwek. najpopularniejszym serem dodawanym do wielu dań i sałatek jest oczywiście feta, która w Albanii jest naprawdę wyśmienita. Narodowy trunek, którego koniecznie trzeba spróbować to rakia, czyli wódka wyrabiana z winogron i innych owoców.

W upalny dzień odpocząć można przy fontannie w Parku Młodzieży. Znajduje się tam również kompleks rozrywkowy.

Dużą ciekawostką turystyczną jest Sky Tower, czyli wieżowiec, na szczycie którego mieści się restauracja z obracaną wokół pionowej osi budynku podłogą.

Ważną informacją dla odwiedzających Albanię pierwszy raz może okazać się fakt, że na terenie całego kraju normą są okresowe przerwy w dostawach energii elektrycznej oraz wody. Mogą one dochodzić nawet do kilku godzin na dobę.

Kolejne utrudnienie to nie zawsze sprawnie działająca sieć telefoniczna oraz częste przeciążenia łączy internetowych. Sieć telefonii komórkowej nie obejmuje terenów północnych, a także obszarów górskich.