Tanie latanie   Loty do Wiedeń   Czas wolny, zabytki Wiedeń Loty do () w promocyjnej cenie

Czas wolny, zabytki Wiedeń

Historyczne centrum miasta pełne jest zabytków ze wszystkich epok historycznych, jednak najwięcej znaleźć tam można obiektów XIX-wiecznych i z okresu secesji przełomu XIX i XX w. W 2001roku zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na swoją atrakcyjność turystyczną oraz bogactwo ofert dla zwiedzających, Wiedeń jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast Europy.

Z klasycznych zabytków przegapić nie można odwiedzenia oficjalnej rezydencji rodziny Habsburgów. Hofsburg wybudowano w XII wieku.

Pałac Schönbrunn to niezwykle okazały budynek wybudowany na polecenie cesarza niemieckiego Leopolda I. W 1996 roku wpisany został na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Popularnością wśród turystów cieszy się także zbudowany pod koniec XIX stulecia ratusz ze swoją strzelistą 100-metrową wieżą, na której szczycie usytuowany jest 3-metrowy posąg, tzw. Żelazny Człowiek.

Warte odwiedzenia są również budynek parlamentu wiedeńskiego, Katedra Św. Stefana uchodząca za najwspanialszą budowlę gotycką w całym kraju, a także Opera Państwowa zaliczana do najważniejszych teatrów muzycznych na świecie i Teatr Dworski.

Wiedeńskie kawiarnie rozsławione są na całym świecie, dlatego każdy odwiedzający to miasto powinien odwiedzić choć jedną z nich i spróbować pysznych ciast lub słynnej wiedeńskiej kawy. Dodatkowo można w nich bezpłatnie poczytać aktualną prasę, a czasem nawet zagraniczne czasopisma.

Nikt nie powinien wyjechać z Wiednia nie spróbowawszy wcześniej tradycyjnego i charakterystycznego dla tego miasta Tortu Sachera, znanego na całym świecie. Jest to bardzo słodkie ciasto czekoladowe pokryte grubą warstwą polewy czekoladowej, przekładane konfiturą morelową. Oryginalnie serwowane jest w kawiarni Hotelu Sacher.

Nocną porą warto odwiedzić takie kluby jak np. Tragic Cherry, Budda Bar-Erazsmus Party Donauinsel, Arias Roses czy Kju/Soho. Oferta jest jednak niezwykle bogata i z cała pewnością każdy znajdzie w tym mieście coś dla siebie. Istnieją tu kluby organizujące imprezy z każdym rodzajem muzyki dla ludzi o różnej zasobności portfela.

Rozrywki zaznać można najlepiej na terenie Prateru – wielkiego parku leżącego między Dunajem a Kanałem Dunaju. Zajmuje on obszar ponad 1700 hektarów i proponuje zwiedzającym skorzystanie z wszelkiego rodzaju atrakcji, takich jak np. różnorodne kolejki, strzelnice, salony gier czy tunele śmiechu.

Warto odwiedzić także Grinzing, czyli obecnie dzielnicę miasta ukierunkowaną typowo na turystów i zapraszającą ich do winiarni Heurigen czy do spaceru gwarnymi, pełnymi życia uliczkami.

Wielbiciele muzeów z całą pewnością ucieszą się z wizyty w Dzielnicy Muzealnej. Wiedeń posiada ponad 100 muzeów, z czego zdecydowana większość usytuowana jest właśnie w tej dzielnicy. Jest ona niespotykanym na skalę światową kompleksem architektonicznym. Jej powierzchnia zajmuje ok. 60 tysięcy metrów kwadratowych.