Tanie latanie   Loty do Barcelona   Komunikacja miejska Barcelona Loty do () w promocyjnej cenie

Komunikacja miejska Barcelona

Bardzo dobrze zorganizowanym środkiem transportu w Barcelonie jest sieć metra, która składa się z 9 linii i 209 stacji. Jego długość wynosi ponad 100km.

Ceny biletów komunikacji miejskiej:

  • Bitllet senzill (1.25 EUR*) - pojedynczy przejazd metrem oraz autobusem
  • T-1O (6.090 EUR) - 10 przejazdów metrem, autobusem lub tramwajem
  • T-Dia (5.25 EUR) - bilet całodobowy
Godziny otwarcia:
  • Poniedziałek - Czwartek: 5:00 – 24:00
  • Piątek, Sobota: 5:00 – 2:00
  • Niedziela: 5:00 – 24:00

Po mieście i okolicach można podróżować też za pomocą Ferrocarril. Jest to kolej miejska, której część tras przebiega pod ziemią, często mylona z metrem. Jednak oznaczenia tras w obu przypadkach są identyczne.
Kolejna opcja to podmiejska kolej Renfe. Umożliwia ona dotarcie do najdalszych zakątków miasta oraz do lotniska El Prat.
Linowo – szynowa kolej Funicular to zabytkowy środek transportu, przez co jest cieszącą się popularnością atrakcją turystyczną.
Barcelońskie metro – kolejka łączy miasto z innymi, mniejszymi miejscowościami Katalonii.

Dzięki autobusowej komunikacji miejskiej dotrzeć można w najbardziej odległe części miasta, jednak jest ona dość powolna i niekomfortowa w porównaniu do podróżowania barcelońskim metrem (głównie z powodu korków, jakie często występują w tym wielkim, zatłoczonym mieście).
Autobusy dzienne kursują w godzinach 5:00 – 24:00, a nocne (oznaczone literą N) w godzinach 0:00 – 5:00.

Po mieście podróżować można również za pomocą piętrowych autobusów – Barcelona Bus Turistic. Jest to oferta skierowana przede wszystkim do turystów. Autobusy stworzone zostały na podobieństwo angielskich, z otwartym górnym pokładem. Przejażdżka trwająca 3 godziny umożliwia zainteresowanym obejrzenie najciekawszych części i zabytków miasta. Autobusy kursują co 5 - 25 minut, a bilet jednodniowy kosztuje 22€. W słuchawkach zamontowanych na pokładzie autobusowym udostępnione są przewodniki po Barcelonie w 10 językach.
Turystyczne autobusy wożą podróżnych trzema trasami: trzema trasami: czerwoną – północną, niebieską oraz zieloną – południową. Łączą się one ze sobą w kilku miejscach.

Po Barcelonie kursują tylko trzy rodzaje tramwajów:

  • Trambaix - szybki tramwaj, który łączy Baix Llobregat z obszarem miejskim Barcelony. Zawiera w sobie trzy linie (T1, T2, T3).
  • Trambesòs - to rozwinięcie systemu Trambaix funkcjonujące w południowo-wschodniej części miasta. Składa się z linii T4, T5 i T6.
  • Tramvia Blau – to najstarsza i najbardziej malownicza linia tramwajowa w mieście. Jest połączenie zabytkowym, a więc pełni też funkcję atrakcji turystycznej. Przejazd w dwie strony kosztuje 4,20 euro, w jedną - 2,80 euro.

Jedna z najwygodniejszych form poruszania się po mieście (pomijając korki) to skorzystanie z usług taksówek. Codziennie po ulicach Barcelony przejeżdża ich kilkanaście tysięcy. Mają one charakterystyczny żółto – czarny kolor, dzięki czemu mogą być łatwo dostrzeżone. Kurs trwający 15 minut kosztuje średnio 10 euro, jednak mile widziane jest też pozostawienie napiwku w wysokości 5 – 10% całości ceny.
Dobrym pomysłem jest zakupienie mapy miasta i kontrolowanie trasy, ponieważ mogą zdarzyć się próby wyłudzenia większej ilości pieniędzy poprzez niepotrzebne wydłużanie kursu.

Innym sposobem na podróżowanie po Barcelonie jest skorzystanie z usług wypożyczalni samochodowych. W mieście tym działa wiele dużych firm. Rezerwacji dokonać można za pośrednictwem naszej strony.Aktualności

Wyprzedaż do 30% - Alitalia
Florecja Santa Maria del Fiore Qatar Airways, PLL LOT, Air France... nadszedł czas promocji! Teraz wyprzedaż biletów także w Alitalii - taniej nawet o 30%. Mamy listę kierunków i cen.


Barcelona z Poznania za 278 zł. Terminy na maj i czerwiec
Stadion Camp Nou Sagrada Familia, ogrody Gaudiego i oczywiście Camp Nou... Nie tylko dla fanów futbolu Barcelona w obie strony za 278 zł! Sprawdź listę terminów.