Tanie latanie   Loty Paryż   Lotnisko Paryż Beauvais   Położenie lotniska Paryż Beauvais Tille 
Położenie lotniska Paryż Beauvais Tille
Samochodem

W pobliżu lotniska przebiega autostrada A1/E19 oraz A16/E401 i droga N1. Podróż z lotniska do Paryża zajmuje około 1 godziny i 15 minut.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Chcąc dojechać do Paryża taksówką, należy liczyć się z dość wysokim kosztem takiej przejażdżki z uwagi na dużą odległość portu lotniczego i stolicy. Podróż zajmuje około 1,5 godziny i zwykle należy za nią zapłacić od 100 do 150 euro. Postój taksówek mieści się przed wyjściem z terminala. Z portu odjeżdżają taksówki kilku różnych firm.

Autobusem

Chcąc dojechać do Paryża, skorzystać można z usług shuttle bus. Odjeżdża od spod terminala i dojeżdża do dworca Paris Porte Maillot. Rozkład jazdy autobusów dopasowany jest do rozkładu lotu samolotów. Autobusy odjeżdżają z lotniska 20 minut od momentu wylądowania samolotu, a z dworca Porte Maillot do portu lotniczego odjeżdżają na 3 godziny i 15 minut przed planowanym odlotem samolotu. Za kurs w jedną stronę zapłacić trzeba około 15 euro.

Bilety do kupienia są na terenie terminala i u kierowców (gdy autobus odjeżdża z dworca Porte Maillot).

Do centrum Beauvais jeździ autobus miejski numer 12. Koszt biletu to około 1 euro. Podróż zajmuje 20 minut.

Pociągiem

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w miejscowości Beauvais. Należy dotrzeć tam taksówką (koszt takiego kursu to około 10-15 euro) lub autobusem i chcąc dojechać do Paryża, przesiąść się w pociąg TER SNCF jadący na dworzec Paris Nord. Podróż trwa łącznie około 1,5 godziny. Pociągi kursują co godzinę lub 2, uzależnione jest to od dnia i jego pory.


Linki

O Paryż Beauvais
Paryż Beauvais

Kurs waluty:

1 EUR = 4.26 PLN