Tanie latanie   Loty do Bristol Loty do Bristolu (Wielka Brytania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Bristolu z Wrocławia
od 117zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Bristolu z Wrocławia
od 117zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

Informacje: Bristol

Clifton Suspension Bridge

Bristol to niezwykle malownicze miasto, które zlokalizowane jest w południowo-zachodniej Anglii. Będzie można miło spędzić tam swój czas, spacerując po zabytkowych średniowiecznych uliczkach, a także będzie można wybrać się za miasto, aby podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy. Sam Bristol jest również ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju, gdzie swoje siedziby ma wiele korporacji. Jest to też miejscowość o dużym znaczeniu naukowym, gdyż mieści się tam uniwersytet, a także odbywa się tam co roku wiele imprez kulturalnych. W Bristolu z pewnością nie będziemy się nudzić, ponieważ miasto tętni życiem od rana do nocy. Miłośnicy dobrej zabawy będą zadowoleni z klubów i dyskotek, ci, którzy lubią dobrze zjeść, z restauracji i pubów, a ci, którzy uwielbiają ciszę i spokój, będą mogli je znaleźć w Bristolskich ogrodach, zoo i parkach. Każdy zatem znajdzie tam coś dla siebie, więc jeżeli mamy taką możliwość, to powinniśmy bezsprzecznie zobaczyć Bristol.

Samo miasto położone jest u ujścia rzeki Avon do Kanału Bristolskiego, więc za bogactwo samego Bristolu od wieków odpowiada tamtejszy port, który także i dzisiaj prężnie obsługuje zagraniczne i krajowe statki. Poza tym niedaleko położony jest międzynarodowy port lotniczy, więc do miasta można dostać się szybko i w komfortowych warunkach. Dookoła miasta rozciągają się rozległe niziny z bogactwem flory i fauny, więc będzie można wybrać się tam na wycieczkę rowerową lub też będzie to idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają turystykę górską, szczególnie ze względu na to, że nieopodal wznosi się masyw gór Mendip.

Bristol określany jest często jako jedno z najcieplejszych miast w Wielkiej Brytanii. Pełnią lata, czyli w lipcu i sierpniu termometry wskazują przeważnie powyżej 20 stopni Celsjusza, a często jest to o wiele więcej. Wiosną oraz latem można również wybrać się do tej miejscowości, ponieważ wtedy słupek rtęci pokazuje wartości rzędu 10-15 stopni. Zimy są łagodne, a temperatury wynoszą wtedy około 5 stopni Celsjusza, ale zdarzają się również przymrozki. Tak korzystne temperatury spowodowane są głównie położeniem miasta w dolinie oraz łagodzącym wpływem Oceanu Atlantyckiego. Bristol jest również miastem, gdzie liczba słonecznych dni jest największa w całej Anglii, więc z pewnością brzydka pogoda nie będzie przeszkadzała nam w zwiedzaniu miasta i cieszeniu się z pobytu w nim.

Historia Bristolu rozpoczyna się wiele wieków temu, kiedy w miejscu, gdzie obecnie znajdują się centralne zabudowania została wzniesiona rzymska osada. Później przejęli ją Normanowie i od tego czasu miejscowość cały czas się powiększała, na co niebagatelny wpływ miał tamtejszy port. Bogata historia wpłynęła także na zabudowę miasta. Dzisiaj można zobaczyć tam liczne zabudowania średniowieczne. Najstarszą budowlą jest kościół St James Priory, który pochodzi z XII wieku. Oprócz tego warto zobaczyć kościół St. Mary Redcliffe, malowniczo usytuowany most Clifton Suspension Bridge oraz miejski spichlerz, który jest przykładem stylu bizantyńskiego. Uliczki Bristolu usiane są również urokliwymi kamienicami, więc na pewno spacer po nich będzie dla nas niezwykłą okazją do zobaczenia tych unikalnych zabudowań.