Tanie latanie   Loty do Delhi 
Loty do Delhi (Indie) w promocyjnej cenie

 
Loty do Delhi z Bombay
od 338.56zł
Linie lotnicze

 
Loty do Delhi z Londynu
od 1495.16zł
Linie lotnicze Air France
Air France

 
Loty do Delhi z Aten
od 1541.52zł
Linie lotnicze

Informacje: Delhi

grobowiec w Delhi

Dawna stolica Indii, która dzisiaj jest jedną z największych na świecie metropolii. Delhi jest niezwykłym miastem i z pewnością uda nam się tam spędzić niezapomniane wakacje. Orientalna kultura, smaczne indyjskie jedzenie, tajemnicze hinduistyczne kaplice oraz unikalna atmosfera sprawią, że wyjazd w te rejony Indii będzie okazją do wspomnień na długie lata. Delhi to także ważny ośrodek gospodarczy kraju, gdzie swoje siedziby mają liczne korporacje oraz organizacje. Poza tym jest odbywa się tam mnóstwo imprez kulturalnych, więc na pewno nie będziemy się tam nudzili. Teatry, kina, restauracje, bary i galerie sztuki, a także wspaniałe zabytki, które dokumentują bogatą historię tego regionu, zachęcą nas do zapoznania się z miastem i sprawią, że będziemy chcieli tam wrócić jeszcze nie raz. W pobliżu miasta ulokowany jest również międzynarodowy port lotniczy, więc nie będziemy musieli martwić się tym, że podróż do Delhi będzie niewygodna i długa. Miasto samo w sobie to też ważny węzeł komunikacyjno-transportowy oraz kolebka nowoczesnych technologii.

Delhi położone jest w północnej części Indii i zajmuje prawie 1,5 tysiąca kilometrów kwadratowych, na których mieszka przeszło 16 milionów osób, co czyni z tego miasta jedno z najgęściej zaludnionych na świecie. Jest ono malowniczo położone nad brzegami świętej dla Hindusów rzeki Yamuna oraz u stóp pasma górskiego Arawali, które porasta soczysto zielona roślinność. Samo miasto cierpi niestety z powodu dużych zanieczyszczeń, które spowodowane są przede wszystkim wzmożonym ruchem samochodowym w tym okręgu.

Klimat jest gorący oraz wilgotny. Latem temperatury dochodzą do 40 stopni Celsjusza, a średnio wynoszą około 35 stopni. Utrzymują się one od kwietnia do września, czyli w sezonie monsunowym, kiedy to pojawiają się również gwałtowne deszcze, które w największej ilości padają w lipcu oraz sierpniu. Wiosny i jesienie również są gorące, jednak deszcze nie są już tak powszechne. Z kolei zimy są nieco chłodniejsze, ale i tak termometry wskazują wtedy średnio 20 stopni Celsjusza. Pojawia się również gęsta mgła, która unosi się nad miastem i sprawia, że wygląda ono bajkowo. Jeżeli zatem chcielibyśmy się wybrać do Delhi, to musimy zastanowić się, którą porę wolelibyśmy. Najwięcej turystów przyjeżdża tam wiosnami lub jesieniami, ale to upalnym latem można w pełni zrozumieć specyfikę tego niezwykłego miasta.

Delhi może pochwalić się bogatą historią, która sięga tysięcy lat wstecz. Od wieków była to siedziba hinduskich dynastii i władców, a także centrum religijne, więc będzie można zobaczyć tam liczne zabytki. Najczęściej odwiedzany jest Czerwony Fort, który jest ogromnym pałacem królewskim. Na jego terenie znajdują się bazary, ogrody oraz przede wszystkim bogato zdobione budowle pałacowe, które zadziwiają swoimi misternymi dekoracjami. Warto zobaczyć największą hinduistyczną świątynię Akshardham, grobowiec Hamujana, a także Bramę Indii. Koniecznie przejdźmy się również uliczkami Delhi i zajrzyjmy na tamtejsze bazary, a wtedy w pełni poczujemy atmosferę i zrozumiemy popularność tego unikalnego miejsca.