Tanie latanie   Loty do Detroit Loty do Detroit (USA) w promocyjnej cenie

 
Loty do Detroit z Warszawy
od 6683.14zł
Linie lotnicze

 
Loty do Detroit z Warszawy
od 6993.22zł
Linie lotnicze British Airways
British Airways

 
Loty do Detroit z Warszawy
od 7005.02zł
Linie lotnicze Lufthansa
Lufthansa

Informacje: Detroit

Detroit

Detroit jest amerykańskim miastem w stanie Michigan, które liczy sobie przeszło milion mieszkańców. Ulokowane jest ono w pobliży granicy z Kanadą, niedaleko wielkich jezior Erie i St. Clair. Słynie głównie jako potentat w produkcji samochodów, ale także i turyści znajdą tam coś ciekawego dla siebie. Chociaż miasto uważane jest za najbardziej zrujnowane w Stanach, gdyż mieści się tam najwięcej opuszczonych fabryk, magazynów i domów, to nadal zadziwia i przyciąga swoją architekturą i możliwościami, a także imprezami kulturalnymi związanymi głównie z muzyką techno i jazzem.

Samo miasto nie jest zbyt stare, ponieważ jego początki datuje się na XVIII wiek. Od tego czasu dynamicznie rozwijał się tam przemysł i żegluga, co spowodowało, że do Detroit ciągle napływali nowi imigranci, wśród nich również Polacy. Jednak w ciągu ostatnich 50 lat miasto to wyludniło się przeszło o połowę, co związane było z załamaniem rynku, ale też przeniesieniem się części mieszkańców do podmiejskich miejscowości. Miasto to jest także ważnym węzłem komunikacyjnym.

Chociaż Detroit to głównie miasto przemysłowe, to można tam też zobaczyć liczne zabytki, które związane są z jego powstaniem i historią. Jest to Corktown, które jest najstarszą dzielnicą tej miejscowości ulokowaną w jej południowej części. Znajduje się tam stary dworzec kolejowy oraz Most Ambasadorski, który pełni również rolę przejścia granicznego pomiędzy Detroit i Windsorem w Kanadzie. Fort Wayne jest z kolei świadectwem z czasów, gdy Kanada odzyskiwała niezależność od Brytanii. Aktualnie znajduje się tam muzeum. Ste. Anne de Detroit to z kolei przepiękny XIX-wieczny kościół zbudowany w neogotyckim stylu. Będąc w tej okolicy warto też odwiedzić galerię Zeigeist.

Najwięcej do zobaczenia jest jednak w śródmiejskiej dzielnicy Downtown, która jest jednocześnie centrum biznesowym Detroit. Na jej terenie znajdują się liczne drapacze chmur, centra handlowe i kasyna. Budynki przeważnie pochodzą z XIX i XX wieku i odznaczają się charakterystyczną modernistyczną architekturą, która stanowi świetny walor turystyczny miasta. Warto poświęcić trochę czasu na zobaczenie Centrum Renesansowego, które składa się z grupy siedmiu połączonych ze sobą wieżowców. Kompleks otwarty jest dla zwiedzających w określonych dniach tygodnia, a na dachu jednego z budynków można smacznie zjeść w restauracji Coach Insignia, która jest jedną z najwyżej położonych restauracji na świecie i rozciąga się z niej wspaniały widok na panoramę miasta oraz otaczające go jeziora. Mówiąc o kulinariach, warto także odwiedzić dzielnicę grecką, gdzie ulokowanych jest mnóstwo klimatycznych knajpek prowadzonych przez Greków. Poza tym można poświęcić dzień na spacery po Washington Boulevard i Broadway Avenue, gdzie przypatrzymy się bliżej wspomnianej powyżej architekturze. Po wycieczce można odpocząć w parkach Campus Martius czy Grand Circus.

Po mieście najlepiej poruszać się samochodem, ale można także skorzystać z dobrze funkcjonującej komunikacji publicznej, w tym koliście kursującej ponad ulicami kolejki People Mover.Linki

Tanie loty