Tanie latanie   Loty do Doncaster Loty do Doncaster (Wielka Brytania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Doncaster z Wrocławia
od 89zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

 
Loty do Doncaster z Wrocławia
od 89zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

Informacje: Doncaster

muzeum historii

Malownicze angielskie miasto, które nie jest szerzej znane turystom, ale warto poświęcić czas na jego zobaczenie, ponieważ czeka tam na nas mnóstwo interesujących atrakcji. Zapierające dech w piersiach zabytki, niezwykła architektura miasta, a także wiele możliwości spędzania wolnego czasu sprawią, że pobyt w Doncaster z pewnością okaże się udany. Także okolice miejscowości obfitują w niezwykle krajobrazy, a także ruiny angielskich zamków, więc nie będziemy się tam nudzili. Jeżeli mamy możliwość pojechania do Doncaster, to będzie to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za tłumami turystów i chcieliby odpocząć w spokojnym i cichym miejscu. Niedaleko miasta znajduje się również międzynarodowy port lotniczy Robin Hood Doncaster Sheffield, więc podróż będzie przyjemna i szybka.

Doncaster, przez miejscowych nazywane „Donny”, zlokalizowane jest w środkowej części Anglii w obszarze South Yorkshire. Przez miasto przepływa rzeka Don, na której brzegach rozsiadły się zabudowania metropolii. Liczba mieszkańców miejscowości wraz z okolicznymi mniejszymi miasteczkami szacowana jest na 286 tysięcy. W samym Doncaster mieszka około 67 tysięcy osób. Miasto to oprócz posiadania interesujących zabytków jest również ważnym ośrodkiem przemysłowym, a także turystycznym, ponieważ znajduje się tam kompleks wypoczynkowo-sportowy The Dome oraz tor wyścigów konnych Race Course.

Pogoda w Doncaster jest charakterystyczna dla całej Anglii. Temperatury są w umiarkowane i nie odznaczają się dużymi amplitudami rocznymi. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec oraz sierpień, ale również w czerwcu i wrześniu słupek rtęci wskazuje powyżej 20 stopni Celsjusza. Wiosny oraz jesienie są nieco chłodniejsze, termometry wskazują wtedy na około 10-15 stopni. Zimy z kolei są łagodne i rzadko kiedy zdarzają się przymrozki oraz opady śniegu. Przez cały rok odnotowywane są opady deszczu, więc warto zawsze być zaopatrzonym w parasol. Najlepszym okresem na przyjazd do miasta są oczywiście wakacje, kiedy w pełni będziemy mogli poznać specyfikę oraz zabudowania Doncaster, a także wybierzemy się poza jego granice, by odpocząć na łonie przyrody.

Początki Doncaster datuje się na I wiek naszej ery, kiedy została zbudowana tam niewielka osada rzymska. W wiekach średnich miasto zyskało prawa miejskie i zaczęło się szybciej rozwijać. Tamtejszy bazar przyciągał mieszkańców okolicznych miasteczek, więc Doncaster szybko stało się ważnym punktem handlowym. W następnych wiekach zachęcało coraz więcej imigrantów, a także stało się lokalnym centrum przemysłowym. Dzisiaj produkuje się tam między innymi traktory, a także jest to centrum naprawcze kolei brytyjskich. Doncaster jest również dość dużym skupiskiem Polaków.

Będąc w mieście, powinniśmy zwrócić uwagę na tamtejszą malowniczą neogotycką katedrę św. Grzegorza, która jest również najważniejszym zabytkiem Doncaster. Poza miastem znajdują się ruiny XII-wiecznego zamku Conisbrough. Przespacerujmy się również po centrum miejscowości, gdzie zlokalizowane są inne ważne zbudowania, które dokumentują bogatą historię Doncaster.