Tanie latanie   Loty do Glasgow Loty do Glasgow (Wielka Brytania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Glasgow z Wrocławia
od 199zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Glasgow z Wrocławia
od 199zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Glasgow z Warszawy
od 219zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

Informacje: Glasgow

rzeka w Szkocji

Największe miasto w Szkocji, które jest nie tylko ważnym ośrodkiem gospodarczym, ale również celem wycieczek wielu milionów turystów z całego świata. Glasgow zaprasza swoją unikatową architekturą, a także niezwykłymi zabytkami. Poza tym czeka tam na nas wiele innych atrakcji turystycznych oraz malownicze okolice miasta, więc z pewnością nie będziemy się tam nudzili. Glasgow przyciąga również wiele osób, pragnących osiedlić się tam na stałe, ponieważ w mieście działa wiele międzynarodowych korporacji i perspektywy znalezienia pracy są tam bardzo dobre. Jeżeli zależny nam na tym, aby poznać specyfikę Szkocji oraz chcemy zaznajomić się z jej niezwykłymi zabytkami, historią, kulturą czy obyczajami, to Glasgow z pewnością będzie najlepszym z możliwych wyborów. Przywieziemy stamtąd miłe wspomnienia, a do samego miasta będziemy mogli dostać się szybko i wygodnie dzięki pobliskiemu portowi lotniczemu, który obsługuje loty z całego świata.

Glasgow położone jest w północnej części Anglii. Przepływa przez nie rzeka Clyde, na której brzegach usytuowane jest to malownicze miasto. Jest to również największa metropolia w Szkocji i trzecia pod względem wielkości w całej Wielkiej Brytanii. Samo miasto liczy sobie prawie 600 tysięcy mieszkańców, jednak wraz z otaczającymi je miejscowościami tworzy aglomerację, która skupia przeszło 2,5 miliona osób. Glasgow może pochwalić się również bogatą historią, gdyż jest miastem o średniowiecznych korzeniach, które przez wieki stale się rozwijało i w epoce rewolucji przemysłowej było jednym z najliczniejszych miejscowości w Europie.

Chociaż Glasgow położone jest mniej więcej na tej samej szerokości geograficznej co Moskwa, to jednak tamtejsze temperatury odbiegają od tych, które obserwuje się w tym rosyjskim mieście. Najcieplejszymi miesiącami w tym rejonie Szkocji jest lipiec oraz sierpień, kiedy to słupek rtęci wskazuje na około 20 stopni Celsjusza, ale zdarzają się również cieplejsze dni. Wiosną oraz jesienią można tam również miło spędzić czas, ponieważ temperatura waha się wówczas pomiędzy 5 a 10 stopniami. Zimy z kolei są łagodne i rzadko kiedy pojawiają się przymrozki. Termometry wskazują wtedy około 1-5 stopni Celsjusza, ale często zdarzają się opady deszczu, więc warto mieć ze sobą parasol. Ogólne temperatury w Glasgow są dość wysokie w ciągu roku, na co wpływ ma prąd zatokowy Golfsztrom.

Pierwsze wzmianki, w którym wspomina się miasto Glasgow, pochodzą z XII wieku. Wówczas był to ważny ośrodek handlowy oraz siedziba szkockiego biskupstwa. Z tamtych czasów pochodzi przepiękna monumentalna katedra, która nie została zniszczona przez wydarzenia reformacji. Dzisiaj stanowi najważniejszy zabytek Glasgow i z pewnością warto poświęcić czas, aby ją zobaczyć. Koniecznie przespacerujmy się również po George Square, wokół którego ulokowane są najważniejsze budynki administracyjne, a także wstąpmy do Glasgow School of Art, gdzie obecnie mieści się muzeum. Po spacerze będziemy mogli odpocząć w ogrodzie botanicznym, w którym można podziwiać wiele egzotycznych roślin i miło spędzić swój wolny czas.