Tanie latanie   Loty do Katowice Loty do Katowice (Polska) w promocyjnej cenie

 
Loty do Katowic z Londynu
od 387.99zł
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Katowic z Londynu
od 497.05zł
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

 
Loty do Katowic z Londynu
od 1459.26zł
Linie lotnicze Lufthansa
Lufthansa

Informacje: Katowice

Chociaż przeważnie Katowice kojarzone są tylko z górnictwem, to jednak jest to miejsce, które może zaskoczyć nas swoją różnorodnością oraz pięknem. Jeżeli dotychczas również uważaliśmy, że Górny Śląsk nie jest wartościowym miejscem pod względem turystycznym, to warto skonfrontować swoje wyobrażenie z rzeczywistością i przekonać się, że w całej śląskiej aglomeracji można miło spędzić swój wolny czas. Sama metropolia jest połączeniem przemysłowych zabudowań, nowoczesnych wieżowców oraz zabytków o niezwykłej historii. Oprócz tego czeka tam na nas rozległy Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, gdzie będzie można zrelaksować się, ale również zwiedzić planetarium, zoo czy też skorzystać z uciech największego w Polsce wesołego miasteczka. W Katowicach odbywają się również interesujące imprezy kulturalne, a także warto poświęcić kilka dni na zwiedzenie tamtejszych muzeów oraz galerii.

Katowice położone są w południowej części Polski, naturalnie obfitującej w węgiel kamienny, którego wydobycie stało się symbolem Śląska. Miasto dzięki temu przez lata dynamicznie się rozwijało, ale i dzisiaj kopalnie działają tam nie mniej prężnie. Oprócz bycia ważnym ośrodkiem przemysłowym Katowice są również centrum gospodarczym oraz edukacyjnym, a także dużym węzłem komunikacyjnym i transportowym. Mieszka tam przeszło 300 tysięcy osób, jednak cała aglomeracja śląska wraz z okolicznymi miastami liczy sobie ponad 2,2 miliona mieszkańców, co czyni ją jedną z największych skupisk ludności w Polsce. Samo miasto nie ma średniowiecznych korzeni, przez co nie zobaczymy tam zabytków pochodzących sprzed wieków, jednak nie oznacza to, że metropolia ta nie jest interesująca pod względem architektonicznym.

W Katowicach z pewnością podczas spacerów po centrum warto przypatrzeć się unikatowej secesyjnej architekturze kamienic. Większość z nich pochodzi z XIX wieku, kiedy to miasto nazywane było często „małym Paryżem”. Wiele budynków odznacza się również stylem modernistycznym. W centrum nasz wzrok przykuje z pewnością Spodek, gdzie często odbywają się zawody sportowe czy też koncerty światowej sławy gwiazd muzyki, a także neoklasycystyczny teatr Stanisława Wyspiańskiego. Niewątpliwym pięknem odznaczają się katowickie dzielnice robotnicze Nikiszowiec oraz Giszowiec. Najstarszym zabytkiem Katowic jest drewniany XVI-wieczny kościółek św. Michała Archanioła, który znajduje się w Parku Kościuszki w dzielnicy Brynów. Tam można również zobaczyć jedyną w Polsce wieżę spadochronową. W mieście można też zwiedzić interesujące obiekty sakralne, jak na przykład neogotycki Kościół Mariacki, największą w kraju archikatedrę Chrystusa Króla czy też klasztor franciszkanów w Panewnikach.

Najlepszym okresem na zwiedzenie Katowic jest sezon wakacyjny, kiedy pogoda jest na tyle ładna, a temperatury korzystne, że nie trzeba przejmować się nieudanym zwiedzaniem oraz zabawą. Wtedy można zarówno pospacerować po centrum miasta, jak i odpocząć w tamtejszych parkach pośród kojącej zieleni. Wiosna oraz jesień to też dobry czas na odwiedziny, jednak wówczas musimy liczyć się z większym chłodem. Zimą z kolei miasto zachwyca swoimi świątecznymi dekoracjami oraz urokliwą atmosferą.Aktualności

Rzym za 108 zł (na Boże Narodzenie i nie tylko!)
Fontanna_di_Trevi Sprawdziliśmy aktualne ceny na bezpośrednie loty Wizz Air z Katowic do Rzymu i wybraliśmy najtańsze terminy. Nie trać czasu na poszukiwania – tutaj sprawdzisz kiedy lecieć i nie przepłacać.


Londyn w dwie strony za 68 zł! AKTUALIZACJA
Tower Bridge w Londynie

Możesz nam zaufać - nie znajdziesz tańszych biletów do Londynu.... *AKTUALIZACJALinki

Tanie loty