Tanie latanie   Loty do Kraków Loty do Kraków (Polska) w promocyjnej cenie

 
Loty do Krakowa z Barcelony
od 691.96zł
Linie lotnicze

 
Loty do Krakowa z Oslo
od 699.67zł
Linie lotnicze Aeroflot
Aeroflot

 
Loty do Krakowa z Oslo
od 713.83zł
Linie lotnicze Norwegian
Norwegian

Informacje: Kraków

Kraków

Kraków jest jednym z piękniejszych miast w południowej Polsce i jednym z najstarszych w całym kraju, o ponad tysiącletniej historii. Jest też siedzibą władz województwa małopolskiego. Miasto leży nad Wisłą, na obszarze Bramy Krakowskiej, Niecki Nidziańskiej i Pogórza Zachodniobeskidzkiego. Kraków to miasto niezwykle wartościowe architektonicznie, kulturowo i historycznie. Do 1795r. pełniło funkcję stolicy Polski, a do 1611r. było siedzibą polskich władców.

Miasto leży nad Wisłą i na jego terenie znajdują się ujścia dopływów rzeki, takie jak Prądnik, Rudawa, Dłubnia, Drwina Długa i Wilga. Usytuowanie miasta czyni z niego idealną bazą dla wycieczek w polskie góry czy wypadów do przepięknej Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Hotele Kraków

Kraków jest jedną z polskich miejscowości, które oferują turystom i przyjezdnym naprawdę bogaty wybór hoteli, hosteli, apartamentów oraz innego rodzaju noclegów. Ceny zależą od standardu, jednak polecane tanie noclegi w mieście to np. Aparthotel Station, Abella, Dom Casimi, Kosmopolita, Miodosytnia Aparthotel, Poselska20, Rubens, Hotel Biała Gwiazda, Cracow Hostel albo Aspel.


Komunikacja Miejska Kraków

Komunikacja miejska w byłej stolicy Polski zalicza się do tych najlepiej działających w kraju.

Przystanki są zlokalizowane w niewielkich od siebie odległościach, co bardzo ułatwia chociażby przesiadki między tramwajami i autobusami.

Kolejną z zalet transportu miejskiego w Krakowie jest możliwość wyrobienia karty miejskiej, która ułatwia podróżowanie i korzystanie ze wszystkich środków komunikacji miejskiej.

W ramach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego działa pięć zajezdni – trzy autobusowe oraz dwie tramwajowe. na obecną chwilę przedsiębiorstwo posiada 408 tramwajów i 567 autobusów.

Bilety obowiązujące w tych pojazdach zakupić można w wielu punktach sprzedaży MPK i w licznych kioskach, a także za dodatkową opłatą za dodatkową dopłatą u kierowców i motorniczych.

Na 25 liniach tramwajowych i 130 autobusowych skorzystać można z aż 80 rodzajów biletów (jednoprzejazdowe, wieloprzejazdowe i okresowe).

Przykładowo bilet normalny na jeden przejazd kosztuje 2,50 zł*.

Podróżni korzystać mogą z 86,5 km torowisk tramwajowych.

W 2008 roku miasto otworzyło pierwszy w Polsce tunel, w którym może poruszać się tramwaj.

Krakowskie autobusy mają numerację trzycyfrową podzieloną tak, że w łatwy sposób można odróżnić od siebie trasy autobusowe i rodzaje linii:

  • 100-199 - linie miejskie dzienne (zwykłe)
  • 200-299 - linie aglomeracyjne
  • 300-399 - linie aglomeracyjne przyspieszone
  • 400-499 - linie miejskie wspomagające (dublujące)
  • 500-599 - linie miejskie przyspieszone
  • 600-699 - linie miejskie nocne (kursują w godzinach 23:00-5:20)
  • 700-799 - linie tymczasowe (uruchamiane na czas remontów węzłów lub ulic)
  • 800-899 - przewozy pracownicze; w wybranych okresach również linie specjalne
  • 900-999 - linie aglomeracyjne nocne; w okresie święta Wszystkich Świętych również linie specjalne

Numery linii nocnych kursują tylko raz na godzinę.

Po Krakowie poruszać się można również taksówkami, w których ceny za przejazd są podobne jak we wszystkich większych miejscowościach Polski.

Miasto jest dość zatłoczone, szczególnie w godzinach szczytu ciężko przez nie przejechać, dlatego podróżowanie po nim samochodem może być dość uciążliwe. Jeśli jednak zdecydowaliby się Państwo wynająć samochód, proponujemy skorzystać z naszej wyszukiwarki i zarezerwować auto za pośrednictwem naszej strony.

Przez Kraków przechodzą drogi krajowe i europejskie: 7E77 , 44, 75, 79, 94, a w relacji wschód-zachód, południowym obejściem miasta przebiega autostrada A4E40.


Lotniska w Kraków

Port lotniczy Kraków – Balice usytuowany jest w odległości 11 km na zachód od centrum Krakowa.Aktualności

Wyprzedaż do 30% - Alitalia
Florecja Santa Maria del Fiore Qatar Airways, PLL LOT, Air France... nadszedł czas promocji! Teraz wyprzedaż biletów także w Alitalii - taniej nawet o 30%. Mamy listę kierunków i cen.


Majorka - PERŁA BALEARÓW - loty z Polski za 267 zł!
polwysep_formentor_majorka
W systemie Ryanair pojawiły się tanie bilety do stolicy Majorki - Palmy. Za podróż w obie strony zapłacimy 267 zł. Podajemy listę terminów - również na długi weekend w listopadzie.
 
Nadeszła chwila, by odkryć Majorkę.