Tanie latanie   Loty do Leeds Loty do Leeds (Wielka Brytania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Leeds z Krakowa
od 108zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Leeds z Krakowa
od 108zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

Informacje: Leeds

Największe miasto w hrabstwie West Yorkshire, które zaprasza zarówno turystów, jak i inwestorów. Można tam miło spędzić czas podczas zwiedzania zabytków, ale Leeds ma dla nas wiele innych ciekawych atrakcji, zatem z pewnością jest to miejscowość warta odwiedzenia. Miasto wibruje życiem przez całą dobę, dlatego będziemy mogli zabawić się tam w licznych klubach i dyskotekach, ale jest to również miejsce, gdzie będziemy mogli odpocząć i zrelaksować się. Leeds zachwyca również swoją XIX-wieczną architekturą, oczywiście będziemy mogli zobaczyć tam także przeszklone wieżowce, które jednak w ogóle nie wpływają na charakter miasta. Jeżeli zależy nam na tym, aby poznać lepiej Wielką Brytanię, a nie chcielibyśmy jechać do zatłoczonego Londynu, to Leeds będzie świetnym wyborem. Dodatkowo można dostać się tam szybko i wygodnie, ponieważ niedaleko miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy.

Leeds ulokowane jest w środkowej Wielkiej Brytanii około 300 kilometrów od stolicy tego kraju. Przez miasto przepływa malownicza rzeka Aire, a niedaleko wznoszą się Góry Pennińskie. W samym Leeds znajdziemy dużo parków i ogrodów, a w jego sąsiedztwie ulokowany jest park narodowy Yorkshire Dales, gdzie będzie można podziwiać przepiękne zielone łąki, a także majestatyczne formacje skalne. Samo miasto jest domem dla niecałych 500 tysięcy osób, jednak cała aglomeracja liczy sobie ponad 700 tysięcy mieszkańców. Jest to także bardzo zróżnicowana pod względem etnicznym miejscowość, ponieważ można tam wyróżnić dużą mniejszość hinduską, arabską, a także polską. Leeds to także ważny ośrodek kulturalny w Wielskiej Brytanii, gdzie odbywają się liczne festiwale, koncerty i wystawy. W mieście znajduje się także uniwersytet i ośrodki naukowo-badawcze oraz siedziby wielu międzynarodowych koncernów.

Klimat tej części Anglii odznacza się małym zróżnicowaniem temperatur. Lata są ciepłe, a zimy łagodne. Najcieplejszym okresem w roku jest pełnia lata, a temperatury około 20 stopni Celsjusza notowane są od czerwca do września, jednak można oczywiście trafić na upalne dni, gdy dochodzi ona do wyższych wartości. Zimy są wilgotne, a słupek rtęci wskazuje wtedy od 1 do 5 stopni. Przez cały rok pojawiają się opady deszczu, jednak nie są one tak duże jak w pozostałych miastach Wielkiej Brytanii, co czyni z Leeds jedną z najsuchszych miejscowości.

Przez wieki Leeds odgrywało bardzo ważną rolę na Wyspach Brytyjskich. Początkowo było stolicą państwa Brytów i dość szybko stało się najpopularniejszym miastem o znaczeniu handlowym, gdzie zjeżdżali kupcy z okolic, a także z kontynentu, którzy zainteresowani byli przede wszystkim tamtejszymi tkaninami. Dzisiaj w Leeds można podziwiać wiele zabytków, które pamiętają tamte czasy. Z pewnością warto zobaczyć wiktoriański ratusz miejski, który jest symbolem miasta, domy handlowe Twaite Mills, dawną giełdę kukurydzianą Corn Exchange, kościół św. Jana i katedrę św. Anny. W Leeds znajduje się też najważniejszy teatr w Wielkiej Brytanii West Yorkshire Playhouse oraz liczne muzea, gdzie będzie można bliżej zaznajomić się z historią i kulturą miasta.