Tanie latanie   Loty do Liverpool Loty do Liverpoolu (Wielka Brytania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Liverpoolu z Wrocławia
od 199zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Liverpoolu z Wrocławia
od 199zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Liverpoolu z Warszawy
od 179zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

Informacje: Liverpool

Liverpool

Angielskie miasto, które od lat jest również celem wypraw setek tysięcy turystów, którzy zainteresowani są poznaniem jego niezwykłej architektury oraz zaznajomieniem się z historią, kulturą oraz obyczajami panującymi w tej części Wysp Brytyjskich. Z Liverpoolem kojarzy nam się również zespół The Beatles, który został tam założony, a miłośnicy piłki nożnej pamiętają o tamtejszych klubach piłkarskich F.C. Liverpool oraz Everton F.C. Jeżeli mamy możliwość, to warto jest odwiedzić to urokliwe miejsce, ponieważ będzie można miło spędzić tam zarówno weekend, jak i całe wakacje, ponieważ czeka tam na nas wiele interesujących zabytków i atrakcji turystycznych. Okolice Liverpoolu są również gratką dla miłośników aktywnej turystyki, ponieważ będzie można poświęcić się tam jeżdżeniu na rowerze oraz relaksującym spacerom.

Liverpool położony jest w zachodniej części Anglii na północnym estuarium rzeki Mersey. Jest również ważnym miastem portowym, które od wieków pracowało na swoją opinię jednego z ważniejszych handlowych ośrodków Wielkiej Brytanii. Miejscowość ta jest również ważnym centrum przemysłowym, gdzie swoje siedziby ma wiele międzynarodowych koncernów, a także mieści się tam prestiżowy University of Liverpool, który założony został w XIX wieku. Niedaleko miasta ulokowany jest port lotniczy imienia Johna Lennona, więc do miasta będzie można dotrzeć szybko i wygodnie. Również doskonałe połączenia z Manchesterem, Londynem i Szkocją sprawiają, że będziemy mogli także komfortowo dojechać do tych miejsc je zobaczyć. Liverpool jest również dzięki temu ważnym węzłem komunikacyjno-transportowym. Dzisiaj żyje tam przeszło 430 tysięcy osób, a cała metropolia wraz z okolicznymi miejscowościami to około 1,1 miliona mieszkańców.

Pogoda w mieście jest podobna do tych warunków atmosferycznych, które obserwujemy w innych miastach Wysp Brytyjskich. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, ale także i późna wiosna oraz wczesna jesień odznaczają się korzystnymi wartościami na termometrach. Pełnią lata wskazują one powyżej 20 stopni Celsjusza, a wiosną oraz jesienią spadają do 10-15 stopni. Zimy w Liverpoolu są łagodne i rzadko kiedy temperatura spada poniżej zera, a najczęściej utrzymuje się na poziomie 5 stopni Celsjusza. W ciągu całego roku pojawiają się również opady deszczu, więc warto zawsze mieć przy sobie parasol.

Historia miasta rozpoczyna się na początku wieku XIII i założył je angielski król Jan bez Ziemi. Przez następne lata Liverpool nie był popularną miejscowością i w XVI wieku żyło tam tylko około 500 osób. W wieku XVIII zbudowano tam port i od tego czasu miejscowość zaczęła się wzbogacać, na co wpływ miał również tamtejszy handel niewolnikami. Na początku XX wieku było to już większe miasto i stale napływali do niego nowi imigranci, a przemysł stoczniowy i handel stały się jednymi z podstaw bogactwa Liverpoolu.

Będąc w tym mieście, warto zobaczyć również kilka interesujących miejsc. Większość zabudowań pochodzi z wieku XVI, ale obok nich ulokowane są również bardziej współczesne zabudowania. Warto przejść się dokami miasta, które ze względu na swoje niezwykłe piękno oraz wartość zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W centrum znajduje się również zabytkowa gotycka katedra.Aktualności

Urlop na Kanarach od 574 zł!
Plaża_Maspalomas_Promenada Nie uda Ci się wyjechać w długi weekend majowy? Nic straconego! Proponujemy Gran Canarię w czerwcu od 574 zł! Możliwe? Udowadniamy, że tak...