Tanie latanie   Loty do Madryt 



Loty do Madrytu (Hiszpania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Madrytu z Warszawy
od 179zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

 
Loty do Madrytu z Warszawy
od 179zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

 
Loty do Madrytu z Warszawy
od 597zł
Wykup: 2015-02-20 - 2015-03-31
Wylot: 2015-09-01 - 2013-01-31
Linie lotnicze LOT
LOT

 
Loty do Madrytu z Warszawy
od 855zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-09 - 2015-07-31
Linie lotnicze Alitalia
Alitalia

 
Loty do Madrytu z Krakowa
od 149zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

Informacje: Madryt

Symbole stolicy Hiszpanii

Madryt znajduje się w centralnej części Hiszpanii, na wyżynie Kastylijskiej, nad rzeką Manzanares. Jest największym miastem w kraju oraz pełni funkcję stolicy państwa. Madryt to także jedno z największych miast w Unii Europejskiej i po Paryżu i Londynie największy obszar metropolitarny.

Stolica Hiszpanii jest zarazem siedzibą rządu, parlamentu, wielu ministerstw i przedstawicieli międzynarodowych. Ponadto w Madrycie znajduje się oficjalna rezydencja króla Hiszpanii. Stołeczne miasto jest również najbogatszym w kraju oraz czwartym najbardziej zamożnym w Europie. Jest głównym hiszpańskim ośrodkiem biznesowym i finansowym, a także jednym z najważniejszych kulturowo, przemysłowo i edukacyjnie.

 • Czas letni: jak w Polsce
 • Czas zimowy: jak w Polsce

Madryt to miasto bardzo piękne i bogate w miejsca warte zobaczenia.

Przebywając w mieście na pewno nie powinno się przegapić Palacio Real, czyli Pałacu Królewskiego wybudowanego w XVIII w na ruinach starożytnego zamku obronnego Alcazar. Współcześnie pełni on funkcję reprezentacyjną. Uroczysta zmiana warty odbywa się codziennie w godzinach 12:00-13:00.

Przepiękna spółczesna katedra wzniesiona dla uczczenia 500. rocznicy odkrycia Ameryki to La Almudena. Szczególne wrażenie robi nocą, kiedy to podświetlona jest przez różnokolorowe światła. La Amuneda to pierwsza z katedr, którą Jan Paweł II poświęcił poza Rzymem.

Znane na całym świecie walki byków odbywają się w słynnej Plaza de Toros de las Ventas. Ta ogromna arena służy także koncertom i innym widowiskom. Warto zobaczyć ją chociażby ze względu an jej architekturę oraz monumentalność. Jest największą tego typu budowlą w Hiszpanii (pomieścić może ponad 25000 widzów). Amatorzy walk byków zobaczyć je mogą jedynie w niedziele i święta. Sezon rozpoczyna się w marcu, a kończy w październiku. W wolnym czasie warto wybrać się także do ogrodów Parque del Retiro, w których znajduje się jedna z najbardziej wyróżniających się budowli w mieście – Pałac Kryształowy (Palacio de Cristal).

Charakterystyczna dla Madrytu jest również Puerta del Sol, czyli Brama Słońca. Jest to owalny plac gromadzący XVIII - wieczne budynki. Mieści się też tam hiszpański „punk zero”, od którego mierzone są wszystkie odległości. Niezwykle spokojne i urokliwe miejsce to Plac Główny (Plaza Mayor), czyli tak zwany „teatr pod niebem Madrytu\". Usiąść tam można przy stolikach mnóstwa kawiarni i restauracji i podziwiać piękne freski i kolumny.

Dobrym pomysłem może także okazać się odwiedzenie najstarszego mostu w stolicy Hiszpanii. Puente de Segovia składa się z dziewięciu pełnych łuków z bramą.

Miłośnicy spokoju i zieleni z pewnością w Madrycie poczują się dobrze. Jak na tak duże miasto, posiada ono wiele pięknych parków i skwerów prezentujących typową oraz oryginalną tamtejszą roślinność. W tym celu na pewno warto odwiedzić Real Jardín Botanico ze szklarniami podzielonymi na strefy klimatyczne czy 120 – hektarowy Parque del Buen Retiro.

Madryt to miasto, w którym hiszpańska fiesta nabiera nowego, pełniejszego znaczenia. Najważniejsze dla mieszkańców fiesty to Fiesta de Dos de Mayo (2.05), San Isidro (15.05), La Paloma (15.08) i La Almudena (9.11) i Semana Santa, czyli tydzień wielkanocny.

Poza tym Hiszpanie są bardzo imprezowym narodem. Zabawa trwa tam niemal całą dobę, a na pewno nocą nikt nie będzie się nudził, jeśli tylko wyjdzie „na miasto”. Nie bez powodu Madryt bywa określany mianem „europejskiej stolicy nocnego życia”. W mieście znajduje się mnóstwo klubów (Boccacio, Cats, Café de Chinitas, Salsipuedes), dyskotek, imprez na świeżym powietrzu, pubów, ogródków, barów czy kawiarni i restauracji działających nocą. Szczególnie polecane restauracje to Al Jaima, STARS, El Botín, Casa Lucio, Anapurna oraz El Amparo. Koniecznie należy spróbować madryckiej kuchni, która różni się od tej z innych regionów Hiszpanii. Charakterystyczne potrawy to np. Bacalao (danie z ryb), besugo al Horno (ryba w cytrynie), Callo (flaki), Cocido madrileno (gulasz z warzywami i różnymi rodzajami mięsa w solance), queso manchego (ser owczy) oraz słynne piwo San Miguel podawane do posiłków.


KOMUNIKACJA MIEJSKA MADRYT

Miasto jest głównym węzłem komunikacyjnym kraju. W samym Madrycie, który jest bardzo zatłoczony, transport działa sprawnie i jest na naprawdę przyzwoitym poziomie.

Przez stolicę przechodzą autostrady: A-1, A-2, A-3, A-4, A-5, A-6, i A-42. Podróżowanie przez miasto samochodem może być bardzo uciążliwe w godzinach szczytu, jednak jeśli zdecydują się Państwo na ten środek transportu, proponujemy skorzystanie z naszej wyszukiwarki w celu znalezienia najlepszej oferty madryckich wypożyczalni samochodowych.

Jednym z najchętniej wybieranych środków komunikacji miejskiej w Madrycie jest metro. Składa się na nie dwanaście linii oraz jedna wahadłowa. Warto zaznaczyć, ze madryckie metro należy do największych tego typu budowli na świecie (w Europie zajmuje pod tym względem trzecie miejsce). Ponadto rozwija się niezwykle szybko. Metro posiada mnóstwo wygodnych stacji, dzięki którym przesiadki oraz podróżowanie po całym mieście nie sprawiają najmniejszych problemów czy niedogodności. Nietrudno jest też dojechać metrem do stacji autobusowych, kolejowych, a także lotniska Madryt – Barajas.

Pociągi metra kursują od godziny 6 rano do 2 w nocy.

Większość stacji została dopasowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Po Madrycie kursuje ponad 200 linii autobusowych, do których należą tysiące pojazdów. Na przystankach pojawiają się one zwykle co kilka minut, co bardzo ułatwia sprawne podróżowanie po mieście. Co więcej, na ulicach są specjalnie wydzielone la autobusów pasy. Linie autobusowe zapewniają połączenia ze wszystkimi dzielnicami miasta, a także z jego przedmieściami. Po mieście podróżnych wożą także autobusy nocne, turystyczne, uniwersyteckie oraz specjalne.

Na przystankach autobusowych brak rozkładów jazdy. Najbliższe kursy wyświetlane są na tablicach elektronicznych

Tabor tramwajowy w stolicy Hiszpanii jest jednym z najmłodszych, a co za tym idzie nierozbudowanym systemem komunikacyjnym. Po Madrycie kursują zaledwie trzy linie ( jedna w północnej części miasta i dwie w zachodniej). Wszystkie pojazdy są nowoczesne i niskopodłogowe, a w mieście nazywane są Metro Ligero, czyli „lekkie metro”.

Po stolicy, a właściwie nad nią, poruszać się można także korzystając z usług kolejki linowej. Teleférico kursuje od Paseo Pintor Rosales do Casa de Campo.

Pasażerowie wykorzystują także linie kolejowe, aby przemieszczać się z jednej części miasta do drugiej, szczególnie przy nieco większych odległościach. Kolej Renfe kursuje także między hiszpańskimi miastami i jest bardzo wygodnym środkiem transportu.

Ceny i rodzaje biletów:
 • jednorazowy bilet na metro lub autobus - ok. 1,10€
 • 10–razowy bilet metrobus (umożliwia korzystanie z metra i autobusu) - 5,20 €
 • karta abono trans: wyrobienie - 1,20 €, doładowanie miesięczne umożliwiające jazdę to koszt 33,60 €
 • karta abono joven (dla młodzieży): 1,20€, doładowanie miesięczne umożliwiające jazdę to koszt 22,95 €
 • miesięczny bilet na pociąg podmiejski - 16,80€ (ważny w dwóch strefach)
 • dziesięciorazowy bilet na pociąg podmiejski - 4,60€ (ważny w dwóch strefach)

  • Ambasada w Madryt

   Ambasada RP w Madrycie

   c/Guisando 23 bis

   28035 Madrid

   tel.: (+34) 913 736 605

   e-mail: madryt.amb.sekretariat@msz.gov.pl

   www.madrid.polemb.net


   Lotniska w Madryt

   Port Lotniczy Madryt Barajas położony jest w odległości 13 km na północny wschód od centrum Madrytu.


   Wymagane dokumenty Madryt

   Obywatele Polski podlegają prawu do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem, który daje możliwość do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii do 90 dni jest paszport lub dowód osobisty.