Tanie latanie   Loty do Malaga Loty do Malagi (Hiszpania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Malagi z Wrocławia
od 117zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Malagi z Wrocławia
od 117zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-01-10 - 2015-04-30
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

Informacje: Malaga

panorama plaży

Przepiękne hiszpańskie miasto, które położone jest na Słonecznym Wybrzeżu, czyli Costa del Sol. To tam co roku przyjeżdżają miliony turystów, którzy spragnieni są odpoczynku oraz przeżycia niezwykłej przygody. Jednak Malaga to nie tylko gorące piaszczyste wybrzeża, ale także interesujące zabytki, które zachwycą każdego z nas. To tam będzie można także poświęcić się aktywnemu wypoczynkowi oraz będziemy mieli również doskonałą okazję do zapoznania się z historią i kulturą tego kraju. Jeżeli zatem mamy możliwość pojechania do Malagi, to nie powinniśmy się wahać ani chwili, ponieważ przywieziemy stamtąd same niezwykłe wspomnienia oraz obietnicę, że jeszcze nie raz tam powrócimy.

Malaga położona jest nad Morzem Śródziemnym w południowej części Hiszpanii. Jest to jeden z głównych kurortów turystycznych na wspomnianym wcześniej wybrzeżu Costa del Sol. Samo miasto położone jest na rozległej zielonej równinie Hoja de Malaga, gdzie uprawia się owoce cytrusowe, figi i banany, a także winogrona, z których wyrabia się lokalne wyborne wino malaga, które podbije podniebienia nawet największych smakoszy tego trunku. Niedaleko wznoszące się Góry Betyckie zapraszają również amatorów turystyki górskiej oraz wspinaczki, więc z pewnością każdy znajdzie tam coś interesującego dla siebie. Oprócz tego metropolia ta jest również ważnym ośrodkiem gospodarczym oraz przemysłowym Hiszpanii. Gdy wybieramy się tam na wakacje, to czekają tam na nas złote piaski oraz odpoczynek w cieniu palm i szumu morza. Jednak to nie wszystko, ponieważ także i sama architektura miasta zapiera dech w piesiach, więc z wycieczki będą zadowoleni także i ci, którzy lubią poznawać nowe zakątki świata oraz kultury.

Sama Malaga jest także miastem, które może pochwalić się bogatą historią. Jej początki datuje się na około X wiek przed naszą erą, kiedy przybyli tam Fenicjanie i założyli pierwszą osadę. W następnych wiekach miejscowość dostała się pod władanie Imperium Rzymskiego i sama Malaga stała się ważnym portem handlowym w basenie Morza Śródziemnego. Z tego właśnie powodu często była przedmiotem bitew, a także przechodziła z rąk do rąk. Dzisiaj można zobaczyć w niej wiele interesujących zabytków, które dokumentują te dzieje. Jednymi z najstarszych z nich są ruiny rzymskiej twierdzy Alcazaba, gdzie można zobaczyć również ciekawe ekspozycje w lokalnym muzeum. Oprócz tego warto zwiedzić XIV-wieczny zamek Gibralfaro. W mieście tym żył także słynny malarz Pablo Picasso, a w jego dawnym domu zlokalizowane jest obecnie muzeum.

Korzystne temperatury w Maladze notowane są praktycznie przez cały rok. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec oraz sierpień, ale również czerwiec i wrzesień zachęcają upałami, kiedy to słupek rtęci rzadko kiedy spada poniżej 25 stopni Celsjusza, sprawiając, że jest to idealny czas na odpoczynek na słonecznych plażach. Jeżeli jednak wolelibyśmy nieco mniejsze temperatury oraz większą swobodę, to wybierzmy się do Malagi wiosną lub jesienią, kiedy miasto nadal zaprasza swoimi atrakcjami, ale jednocześnie nie ma już w nim tak wielu turystów, a słupek rtęci rzadko kiedy spada poniżej 15 stopni Celsjusza. Zimy z kolei są tam bardzo łagodne i termometry wskazują około 10 stopni.