Tanie latanie   Loty do Nicea Loty do Nicei (Francja) w promocyjnej cenie

 
Loty do Nicei z Warszawy
od 635zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-03-05
Wylot: 2015-02-09 - 2015-12-31
Linie lotnicze Swiss International Air Lines
Swiss International Air Lines

 
Loty do Nicei z Warszawy
od 635zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-03-05
Wylot: 2015-02-09 - 2015-12-31
Linie lotnicze Swiss International Air Lines
Swiss International Air Lines

 
Loty do Nicei z Warszawy
od 669zł
Wykup: 2015-02-13 - 2015-03-11
Wylot: 2015-02-13 - 2015-06-30
Linie lotnicze Air France
Air France

 
Loty do Nicei z Warszawy
od 790zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-03-05
Wylot: 2015-02-09 - 2015-12-31
Linie lotnicze Austrian Airlines
Austrian Airlines

Informacje: Nicea

Nicea

Francuskie miasto położone na Lazurowym Wybrzeżu, które co roku przyciąga miliony turystów zainteresowanych spędzeniem tam niezapomnianych wakacji. Słoneczna pogoda, piaszczyste plaże i krystalicznie czyste morze to jednak nie wszystko co może zaproponować nam Nicea, ponieważ mamy tam do dyspozycji o wiele więcej interesujących atrakcji, które sprawią, że pobyt w niej z pewnością będzie udany. Nicea to również ważny ośrodek gospodarczy we Francji, ponieważ położony jest tam ważny port morski, a także uprawiane w okolicy oliwki sprawiają, że miasto może poszczycić się znanymi na całym świecie oliwami. Na nicejskich polach uprawia się również cytrusy i winogrona. Samo miasto to wspaniała enklawa historycznych budynków, zapierającej dech w piesiach architektury oraz doskonale wyposażonych muzeów. Port lotniczy położony na obrzeżach Nicei spowoduje, że podroż będzie wygodna i przyjemna.

Nicea ulokowana jest na południowym-wschodzie Francji niedaleko granicy z Włochami w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. Bliskość ciepłego Morza Śródziemnego sprawia, że jest to popularny kurort turystyczny, co roku zapraszający tych, którzy spragnieni są relaksującego wypoczynku. W okolicy Nicei rozciągają się malownicze sosnowe lasy, a także można zobaczyć tam palmy i eukaliptusy. Jeżeli zależy nam na ochłodzie oraz relaksie, to wtedy warto wybrać się na wycieczkę poza miasto, gdzie będzie można zobaczyć intrygującą przyrodę i wspaniałe krajobrazy. Sama Nicea liczy sobie prawie 350 tysięcy mieszkańców, co lokuje ją na drugim miejscu pod względem liczebności na Lazurowym Wybrzeżu.

Miasto odznacza się śródziemnomorskim klimatem. Lata są upalne oraz suche i najwyższe temperatury notuje się w okresie od czerwca do września, kiedy to przekraczają one 25 stopni Celsjusza, a często wynoszą o wiele więcej. Rzadko kiedy pojawia się również deszcz, więc z pewnością będzie to idealny czas na spędzenie tam niezapomnianych wakacji. Wiosną oraz jesienią słupek rtęci wskazuje niższe wartości, które wahają się od 10 do 15 stopni. Zimy z kolei są dość ciepłe, termometry wskazują wówczas około 10 stopni Celsjusza, a także częściej pojawiają się opady deszczu. Śnieg pojawia się niezwykle rzadko i często jest okazją do świętowania dla mieszkańców.

Nicea może pochwalić się ponad dwoma tysiącami lat historii. Na jej terenach znajdowała się początkowo grecka osada, która później została przejęta przez Imperium Rzymskie. Rzymianie założyli tam port handlowy, co przyczyniło się do wzrostu popularności tej miejscowości. Z tamtych czasów zachowały się termy, które obecnie znajdują się w dzielnicy Cimiez. Można podziwiać tam również ruiny amfiteatru. Poza tym będąc w Nicei, warto poświęcić czas na zwiedzenie kościołów Saint-François-de-Paule, Saint-Jacques, Sainte-Réparate i Saint-Augustin, a także pochodzącego z XVII wieku pałacu senackiego. W mieście można zobaczyć też ruiny romańskiej katedry oraz zamku, a także warto odwiedzić tamtejsze muzea z dziełami sztuki światowej sławy artystów oraz cennymi eksponatami sprzed wieków.Aktualności

Kolejna calodobowa Szalona Środa z PLL LOT
Logo_PLL_LOT

Dziś kolejna, cotygodniowa promocja LOTu. Od północy do północy można rezerwować tańsze bilety na 5 kierunków. Ceny od 329 PLN.