Tanie latanie   Loty do Alicante Promocja lotnicza - AlicanteWyświetl większą mapę
Ciekawostki:
  • Odległość Wrocław - Alicante wynosi 1971,72km, co oznacza że 1km kosztuje 0,06zł.
  • Kurs waluty: 1 EUR = 4.40 PLN
Tanie loty Alicante (Hiszpania) od 117 zł

Linie lotnicze: Ryanair
Przylot do: Alicante
Wylot z: Wrocław

Termin wykupu biletu lotniczego: od: 2015-01-02, do: 2015-03-01
Termin wylotu: od: 2015-03-28, do: 2015-06-28
Dodatkowe informacje: Cena wraz z opłatami lotniskowymi i podatkami. Cena nie zawiera opłaty transakcyjnej. Do ceny może zostać dodana opłata za bagaż główny. Taryfa obowiązuje na przelot w jedną stronę. Z powodu zmiany kursów walut cena może ulec zmianie. Promocja może nie obowiązywać w okresie świątecznym. Ilość miejsc w promocji jest ograniczona.

Szczegóły promocji lotniczej tel. 801 000 556 lub +48 32 728 30 97


Loty do Alicante (Hiszpania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Alicante z Wrocławia
od 117zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-03-28 - 2015-06-28
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

 
Loty do Alicante z Wrocławia
od 117zł
Wykup: 2015-01-02 - 2015-03-01
Wylot: 2015-03-28 - 2015-06-28
Linie lotnicze Ryanair
Ryanair

Informacje: Alicante

Hiszpania

Malownicze miasto w hiszpańskiej Walencji, które zaprasza turystów swoim niewątpliwym urokiem oraz wspaniałymi atrakcjami. Alicante położone jest na wybrzeżu Costa Blanca i oprócz tego, że zapewnia nam możliwość odpoczynku na piaszczystych i słonecznych plażach, to z pewnością spędzimy tam miło czas zwiedzając okoliczne zabytki, a także poznając hiszpańską kulturę, historię i oczywiście smaczną kuchnię. Alicante jest miastem, gdzie obok tradycyjnych zabudowań można zobaczyć nowoczesne wieżowce, jednak wcale nie wpływa to na atmosferę miasta, która zawsze jest unikalna, gdyż składa się na nią niewątpliwie przyjemna pogoda, zapierająca dech w piersiach architektura, a także hiszpańskie tradycje. Jeżeli chcielibyśmy się bliżej zapoznać z tym, co ten kraj ma nam do zaoferowania, to z pewnością Alicante będzie do tego idealnym miejscem.

Alicante położone jest w południowo-wschodniej części Hiszpanii nad ciepłym Morzem Śródziemnym niedaleko Madrytu oraz Murcji. Jest ono również historycznym śródziemnomorskim portem, do którego w dawnych latach zawijały statki z wielu krajów, co również przyczyniło się do znaczenia i bogactwa samego miasta. Alicante jest również drugą co do wielkości metropolią w Walencji, która liczy sobie ponad 330 tysięcy mieszkańców, a cała aglomeracja wraz z okolicznymi miejscowościami to przeszło 750 tysięcy osób. Samo miasto jest bardzo malownicze, ale nie odwiedza go tak wielu turystów, którzy spędzają swoje wakacje w popularniejszych kurortach wypoczynkowych. Właśnie z tego powodu warto odwiedzić Alicante, szczególnie gdy nie przepadamy za tłumami i zależy nam głownie na relaksującym odpoczynku. Same okolice miasta obfitują w gaje oliwne oraz drzewa cytrusowe, a także niezapomniane widoki, więc również i poza nim będzie można miło spędzić swój czas.

Pogoda w Alicante jest charakterystyczna dla całej Hiszpanii oraz dla miast położonych nad basenem Morza Śródziemnego. Najwyższe temperatury notuje się tam w okresie od czerwca do sierpnia, przekraczają one wtedy 30 stopni Celsjusza. Upały są jednak łagodzone przez łagodną bryzę, która wieje od morza. Wiosna i jesień to także dobry czas na przyjazd do Alicante, ponieważ wtedy temperatury są niższe i oscylują wokół 20 stopni Celsjusza, więc można poświęcić się wtedy aktywnej turystyce lub wygodnemu zwiedzaniu.

Alicante przez wiele lat było miastem należącym do Maurów, a później zostało włączone w skład Królestwa Aragonii. Historia wskazuje, że na tych terenach osiedlili się również Kartagińczycy oraz swoje wpływy miało tam Imperium Rzymskie. Dzisiaj nad miastem góruje majestatyczna warownia Castillo de Santa Bárbara, która położona jest na gołej skale. Stamtąd rozciąga się niezwykły widok na miasto oraz na morze. W Alicante warto również poświęcić czas na przespacerowanie się po dzielnicy Barrio de Cruz\', gdzie zobaczymy XIV-wieczny kościół Basílica de Santa María. Oprócz tego warto zwiedzić katedrę Concatedral de San Nicolás de Bari oraz ratusz Ayuntamiento. Większość zabytków miasta zbudowana jest w stylu barokowym. Ochłodę po zakończeniu zwiedzania znajdziemy w Parque de Canalejas lub Parque de El Palmeral, gdzie cień zapewniają drzewa palmowe.