Tanie latanie   Loty do Barcelona   Zabytki, czas wolny Barcelona Loty do () w promocyjnej cenie

Zabytki, czas wolny Barcelona

Barcelona jest jednym z piękniejszych miast posiadających wiele zabytków i miejsc wartych obejrzenia. Z tych najbardziej tradycyjnych i najchętniej odwiedzanych przez turystów wymienić można chociażby zaprojektowaną przez Gaudiego świątynię rzymsko – katolicką Sagrada Familia czy wcześniej wspomnianą już ulicę La Rambla, na której znaleźć można liczne sklepy, domy handlowe, kawiarnie, kafejki, restauracje, stragany czy uliczne teatry.

Najbardziej znany park Barcelony mieszczący się w północo – centralnej części miasta to Park Guell. Zobaczyć w nim można niezwykle ciekawe i zarazem dziwne budowle, rzeźby i mozaiki. Na szczególną uwagę zasługują schody wejściowe do sali kolumnowej, muzeum Gaudiego (które w przeszłości było jego domem) oraz taras usytuowany na dachu sali kolumnowej. Park jest od 1984 roku na Liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Żaden z kibiców piłki nożnej nie może przegapić zwiedzenia największego w Europie stadionu Camp Nou. Pomieścić on może 98 800 widzów, a jego wymiary wynoszą 105 x 72 m. Jako jeden z niewielu otrzymał 5 gwiazdek w rankingu UEFA.

Cena wstępu wynosi 9.90€. Stadion odwiedzić można w godzianch 10:00-18:30 (pn-sb), 10:00-14:00 (ndz). W żadnym ceniącym się przewodniku po Barcelonie nie może zabraknąć choćby wzmianki o malowniczym Port Vell, czyli Starym Porcie (jeden z największych portów basenu Morza Śródziemnego). Mieści się on po drugiej stronie głównego portu, z którym połączony jest serią wznoszących się i opadających drewnianych przejść i wiszącym mostem – La Rambla del Mar. W dokach portu otwarty został nowoczesny kompleks rozrywkowy Maremagnum, w którym znajdują się sklepiki, restauracje, kino i akwarium prezentujące typowe śródziemnomorskie zwierzęta i rośliny. Bilet wstępu do L`Aquarium kosztuje 8,75 euro.

Font Màgica, czyli Magiczna Fontanna codziennie przez 15 minut prezentuje niezwykle piękne i warte zobaczenia widowisko światło i dźwięk.

Kolejnym klasycznym, charakterystycznym dla miasta zabytkiem jest Kolumna Kolumba, czyli Monument a Colom. Wzniesiona ona została na Placa Portal de la Pau na cześć wielkiego, słynnego odkrywcy.

Patronką Barcelony jest św. Eulalia i to właśnie jej poświęcona jest katedra La Seu. Jest ona jednym z najpiękniejszych gotyckich budynków w całym kraju. Niezwykle urokliwie prezentują się też XIV-wieczne krużganki katedry, które wychodzą na bujny, tropikalny ogród z palmami. Od ponad 500 lat ogrodowy staw zamieszkuje zawsze 13 białych gęsi, które symbolizują lata życia patronki miasta. Wstęp do katedry Santa Eulalia jest bezpłatny podczas trwania mszy, jednak wtedy fotografowanie wnętrza jest zabronione. Poza mszami wstęp kosztuje 5 euro.

Wielu turystów przybywa do Barcelony ze względu na jej nocne życie. Miasto pełne jest klubów, dyskotek, pubów czy restauracji. Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po północy. Nocą odwiedzić warto np. Discotheque utrzymaną w stylu lat. 70-tych, Drugstore Club czy Liquid (tropikalny klub z basenem otwarty tylko latem).

Niemal cały rok miasto oferuje wzięcie udziału w licznych festiwalach i festynach o charakterze typowym dla gorącej Hiszpanii pełnej kolorów, muzyki, śpiewu, tańca, zabawy i jedzenia.Aktualności

Wyprzedaż do 30% - Alitalia
Florecja Santa Maria del Fiore Qatar Airways, PLL LOT, Air France... nadszedł czas promocji! Teraz wyprzedaż biletów także w Alitalii - taniej nawet o 30%. Mamy listę kierunków i cen.


Barcelona z Poznania za 278 zł. Terminy na maj i czerwiec
Stadion Camp Nou Sagrada Familia, ogrody Gaudiego i oczywiście Camp Nou... Nie tylko dla fanów futbolu Barcelona w obie strony za 278 zł! Sprawdź listę terminów.