Tanie latanie   Loty do Moskwa   Zabytki, czas wolny Moskwa Loty do () w promocyjnej cenie

Zabytki, czas wolny Moskwa

Zwiedzając klasyczną Moskwę należy zahaczyć o historyczne centrum miasta (czyli Kreml oraz plac Czerwony), które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Inne moskiewskie „klasyki turystyczne” to np. Cerkiew Chrystusa Zbawiciela, Cerkiew Wasyla Błogosławionego, zespół pałacowy Kuskowo, Mauzoleum Lenina, Dzwonnica Iwana Wielkiego na Kremlu, Pałac Zjazdów, Wielki Pałac Kremlowski, kremlowska zbrojownia Orużejnaja Pałata czy Łubianka – współczesna siedziba FSB, była KGB i NKWD oraz byłe więzienie śledcze, gdzie dokonywał się terror polityczny za czasów panowania Stalina.

Warto zobaczyć także Novodevichy Klasztor i przylegający do niego Cmentarz Nowodziewiczy, na którym spoczywa wiele sławnych rosyjskich postaci.

Jeśli mamy ochotę na spacer po mieście, dobrze jest wybrać się na jeden z bardziej malowniczych deptaków - Old Arbat lub odwiedzić skwer Patriarsze Prudy (znany chociażby z „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa).

Piękną panoramę Moskwy najlepiej jest oglądać ze szczytu wieżowców o nazwie Seven Sisters.

Ciekawostką mogą być też bardzo popularne w Rosji łaźnie publiczne, gdzie skorzystać można zabiegów parowych, wodnych oraz z użyciem brzozowych gałązek.

Miłośnicy kultury z pewnością powinni odwiedzić Teatr Bolszoj, który wystawia sztuki i opery artystów XX-wiecznych. Najstarszą sceną w Rosji jest Mályi Theater, w którym sezon artystyczny trwa jedynie od września do czerwca.

Moskwa jest miastem, które dosłownie nie zasypia nigdy. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że nocą dzieje się tu więcej niż za dnia. Przez całą dobę można korzystać z usług salonów kosmetycznych, fryzjerskich, zrobić zakupy w centrach handlowych czy pójść na siłownię lub do klubu fitness. Spowodowane jest to faktem, że mieszkańcy miasta pracują do naprawdę późnych godzin i czas na rozrywkę, relaks, ćwiczenia czy zakupy mają dopiero nocą.

Co oczywiste, miasto tętni życiem także za sprawą ogromnej ilości klubów, dyskotek, pubów, barów czy innych miejsc, gdzie można zakosztować rozrywki lub prawdziwego szaleństwa. Najbardziej znanym z tego miejscem jest ulica Tverskaya (Тверская ул.), na której znaleźć można wiele eleganckich, wręcz snobistycznych lokali. Wiele innych klubów oraz restauracji mieści się przy Placu Maneż i Placu Czerwonym. Warto zajrzeć również do klubu Fabrique, Tema Baru, Propagandy czy koncertowego klubu 16 Ton. Najbardziej znanym klubem dla homoseksualistów jest 12V.

Zgłodniałym po dziennych lub nocnych wojażach proponujemy wstąpienie do restauracji Jołki – Połki, która serwuje rosyjskie oraz mongolskie dania. Najlepszą w mieście chińszczyznę zjeść można w restauracji przy Dworcu Białoruskim. Z kolei japońskiej kuchni najlepiej jest próbować w Planecie Sushi. Smaczne i niedrogie dania kuchni włoskiej serwuje sieciówka Il Patio.